Utech
Ograniczenia cięć

Nowy człowiek do kontaktu z zulami

Dodano: 17.01.2024

Przedstawiciele Polskiego Związku Pracodawców Leśnych i Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych rozmawiali z dyrektorem generalnym LP i wiceministrem klimatu.

 

Podczas spotkania, które odbyło się 16 stycznia 2024 w siedzibie Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w Warszawie, przedstawiciele polskich zuli - prezes PZPL Wojciech Wójtowicz, wiceprezes PZPL Lucjan Długosiewicz, prezes SPL Tadeusz Ignaciuk i wiceprezes SPL Wojciech Szczotka - rozmawiali z wiceministrem klimatu i środowiska Mikołajem Dorożałą, dyrektorem generalnym LP Witoldem Kossem, jego zastępcą Jerzym Fijasem i dyrektorem RDLP w Gdańsku Andrzejem Schleserem.

 

Dyrektor generalny LP poinformował zebranych, że funkcję kontaktów z zulami będzie pełnił Andrzej Schleser, który wcześniej był pełnomocnikiem zarządu SPL.

 

Mikołaj Dorożała powiedział, że zaprzestanie wycinek w wybranych miejscach jest konieczne, zgodnie z wolą społeczeństwa, a państwo jest gotowe dopłacać poszkodowanym w ten sposób podmiotom. O takim wsparciu mówił już wcześniej, na łamach portalu gazeta.pl. Powiedział też, że wszelkie decyzje w sprawie kolejnych kroków będą zapadały z udziałem wszystkich zainteresowanych stron.

 

Zulowcy zgodzili się z potrzebą wyłączenia niektórych lasów z użytkowania, ze względu na rozmaite czynniki, takie jak lokalizacja przy samej granicy miast, albo wyjątkowo niesprzyjające warunki terenowe. Praca w takich miejscach jest wyjątkowo trudna, i odbywa się pod dużą presją społeczeństwa. 

 

Źródło: pzpl.org.pl

Fot.: pzpl.org.pl

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE