stihl olej zimowy

Ustalenia prokuratury w sprawie wypadku z 25 września

Dodano: 04.11.2023

Sprawą wypadku, który wydarzył się w okolicach Modliszowa zajmuje się prokuratura.

 

Sprawą zajmuje się prokuratura rejonowa w Świdnicy. Przypominamy: zginął 51 letni pilarz, o czym pisaliśmy wkrótce po zdarzeniu.

 

Więcej na temat wypadku opublikowano na łamach portalu swidnica24.pl. "Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące wypadku przy wycince drzew. W jego wyniku mężczyzna, który dokonywał wycinki zginął przygnieciony konarem" – mówiła mł. asp. Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

 

Zastępca prokuratora rejonowego Łukasz Cimała poinformował media, że wstępnie przyjęto kwalifikację z artykułu 220 kodeksu karnego, czyli niedopełnienie obowiązków wynikających z bezpieczeństwa i higieny pracy, w związku z artykułem 155 dotyczącym nieumyślnego spowodowania śmierci.

 

Cimała podał również opis wypadku: "W trakcie wycinki jednego z drzew zahaczyło ono o konary innego drzewa, w wyniku czego doszło do upadku gałęzi, która uderzyła mężczyznę w głowę. Świadkiem tego zdarzenia był inny mężczyzna, który wykonywał z denatem czynności związane z wycinką drzew. Zostało powiadomione pogotowie ratunkowe, a zespół ratownictwa medycznego podjął na miejscu czynności. Niestety okazały się one nieskuteczne i zakończyły się zgonem 51-letniego mężczyzny".

 

Źródło: swidnica24.pl

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE