oleje Klimowicz Neste
Informacje

Gwarancja wadialna, która w pełni zastępuje wadium

Dodano: 06.11.2020

Nie musisz angażować własnych pieniędzy w wadium. Wystarczy gwarancja wadialna – dokument, który w pełni zastępuje wadium wyrażone w pieniądzu i jest honorowany przez Lasy Państwowe.

 

 

Udział w przetargu często wymaga wpłacenia wadium, czyli określonej sumy pieniędzy jaką trzeba wpłacić na konto zamawiającego, który prowadzi przetarg na wykonanie usług leśnych czy usług transportowych. Wysokość wadium, jeśli jest wymagane, waha się od 0,5% do nawet 3% szacowanej wartości zamówienia bez podatku (bez podatku VAT). które stanowi spore obciążenie dla firmy. Wpłacone w toku postępowania środki blokowane są na koncie zamawiającego na czas postępowania co istotnie ogranicza dostęp do pieniędzy i obniża płynność finansową firmy. Szczęśliwie istnieje prosta i tania alternatywa, która zastępuje wadium w formie pieniądza.

 

Co zamiast wadium w formie pieniędzy?

Wadium nie musi być wniesione w pieniądzu. Prawo dopuszcza wiele alternatywnych form, dzięki którym nie trzeba blokować pieniędzy na koncie zamawiającego. Jedną z nich jest gwarancja wadialna, forma wadium, która w pełni zastępuje pieniądze, to znaczy zamiast przelewać lub wpłacać na konto zamawiającego określoną w przetargu kwotę wystarczy do składanej oferty dołączyć oryginał gwarancji wadialnej.

 

Gwarancja ma postać dokumentu i dołączana jest przez wykonawcę biorącego udział w przetargu do pakietu składanych dokumentów. Ta forma wadium jest powszechnie akceptowana w przetargach publicznych.

Gdzie uzyskać gwarancję wadialną?

Taką gwarancję można uzyskać samodzielnie przez Internet lub przy wsparciu ekspertów z gwarancje24.pl. Koszt gwarancji zaczyna się od 290 zł i jest zależny od wartości zamówienia
i czasu obowiązywania gwarancji. Co więcej gwarancja udzielana jest we współpracy z UNIQA towarzystwem ubezpieczeń, firmą z wieloletnią tradycją. Więcej informacji możecie uzyskać u konsultanta dzwoniąc pod numer telefonu +48 22 39 84 797.

 

Zakup gwarancji trwa chwilę. Odbywa się na podstawie informacji o przetargu i danych naszej firmy. Zakupiona gwarancja w postaci dokumentu wysłana jest kurierem pod wskazany przez nas adres z dnia na dzień, w przypadku przetargu w formie elektronicznej wysyłana jest na wskazany adres e-mail. Więcej informacji znajdziecie na stronie gwarancje24.pl.

 

 

 

Materiał sponsorowany

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE