stihl
Informacje

Litewskie Lasy Państwowe odnawiają swój park maszyn

Dodano: 22.07.2020

Litewskie Lasy Państwowe postanowiły odnowić swój park maszynowy. W tym celu kupiły 7 harwesterów i 8 forwarderów.

 

 

Wszystkie maszyny zostaną dostarczone od szwedzkiego producenta - Komatsu.

 

- Dzięki nowemu sprzętowi będziemy w stanie zapewnić jeszcze lepszą jakość pozyskiwania drewna oraz sprawniejsze planowanie prac z tym związanych. W tym roku nasze Lasy Państwowe przeszły naprawdę wiele zmian - pozyskaliśmy nowy sprzęt, samochody przeciwpożarowe, nasi pracownicy otrzymają również nową, wysokiej jakości odzież roboczą. Jest to inwestycja w poprawę warunków pracy i wydajności naszych pracowników - powiedział Valdas Kaubre, szef litewskiego Państwowego Przedsiębiorstwa Leśnego.

 

W ramach transakcji firma Komatsu wyszkoli także operatorów zakupionego sprzętu. Szkolenia będą się odbywały zarówno na symulatorach, jak i na maszynach w terenie.

 

Ostatnie zakupy maszyn leśnych przez Państwowe Przedsiębiorstwo Leśne było przeprowadzone w 2014 roku. Zakupiono wówczas 2 harwestery i 2 forwardery.

 

Ogółem litewskie Państwowe Przedsiębiorstwo Leśne, pozyskuje rocznie około 3,6 mln. m3 surowca drzewnego, z czego sama ok. 30%. Resztę wykonują litewskie zule. Panstwowe przedsiębiorstwo posiada w swojej flocie łącznie 23 harwestery i 44 forwardery.

 

 

Źródło: vivmu.lt

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE