serafin
Informacje

Mistrzostwa Stihl Timbersports rozstrzygnięte

Dodano: 07.09.2020

XVII Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników STIHL TIMBERSPORTS rozbudziły emocje nie mniejsze niż w poprzednich latach. Rzutem na taśmę wygrał Michał Dubicki i 29. listopada w Monachium weźmie udział w rywalizacji o tytuł Mistrza Świata.

 

 

Ozdobą mistrzostw rozgrywanych w Poznaniu było ustanowienie nowego rekordu świata w konkurencji stock saw przez Marcina Juskowskiego.

 

XVII Mistrzostwa Polski STIHL TIMBERSPORTS w sportowym cięciu i rąbaniu drewna, zapewniły widzom wysoki poziom adrenaliny. Siekiery ostre jak brzytwa, dwumetrowe piły ręczne i pilarki o mocy dorównującej silnikowi motocyklowemu – to ważne elementy tego spektakularnego widowiska. Głównymi bohaterami byli jednak zawodnicy, którzy w każdej konkurencji dawali z siebie wszystko, by zdobyć upragniony tytuł, na który tak ciężko pracowali. 5 września w Poznaniu to Michał Dubicki okazał się górą.

 

Była walka do ostatniej drzazgi, jak to zawsze z chłopakami. Każdy ostro trenował, by zdobyć tytuł, wzajemnie się nakręcaliśmy do przekraczania własnych granic. Cieszę się, że mimo niecodziennych okoliczności, mogliśmy spotkać się na tych zawodach. Teraz czas na przygotowania do mistrzostw w Monachium – mówił wycieńczony, ale szczęśliwy zwycięzca. Drugie miejsce wywalczył Jacek Groenwald, do najwyższego stopnia podium zabrakło naprawdę niewiele. – No cóż, nie udało się tym razem skosztować złota, ale zabawa i tak była przednia. Gratuluję zwycięzcy i niech siekiera się go słucha aż do mistrzostw świata - życzył Groenwald złotemu medaliście. Na najniższym stopniu podium uplasował się Arkadiusz Drozdek, historycznie najbardziej utytułowany polski zawodnik.

 

Końcowe wyniki XVII Mistrzostw Polski Strażaków Ochotników STIHL TIMBERSPORTS:

1.         Michał DUBICKI – 77 pkt.

2.         Jacek GROENWALD – 70 pkt.

3.         Arkadiusz DROZDEK – 70 pkt.

4.         Marcin DARGA – 52 pkt.

5.         Marcin DUBICKI – 36 pkt.   

6.         Marcin JUSKOWSKI – 25 pkt.

7.         Krzysztof MAJEWSKI – 22 pkt.     

8.         Kamil DUBICKI – 19 pkt.

9.         Tomasz KOWOL – 12 pkt.

10.       Krystian KACZMAREK – 11 pkt.   

 

 

Źródło: STIHL

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE