stihl
Rakowski
Informacje

Projekt "zostań operatorem maszyny leśnej"

Dodano: 12.12.2017

Wiele docierających do nas głosów i spostrzeżeń odnosi się do tematu braku chętnych ludzi do pracy w firmach leśnych. Problem ten może załagodzić pewien projekt.

 

 

Aby w sposób długofalowy pomóc w rozwiązaniu tego problemy Polska Leśna Izba Gospodarcza rusza z projektem „ZOSTAŃ OPERATOREM MASZYNY LEŚNEJ”. Projekt ma na celu zachęcenia młodych ludzi, np. po szkołach zawodowych czy średnich o profilu technicznym (w tym leśnym), do zainteresowania się zawodem operatora maszyn leśnych.

 

 

Od końca września br. w ramach projektu członkowie PLIG mający uregulowane składki w Izbie otrzymali pocztą plakat i ulotki reklamujące projekt, z miejscem na przystawienie swojej firmowej pieczątki w celach kontaktowych.

 

Osoby zainteresowane pracą w firmach leśnych proszeni są o zgłaszanie się bezpośrednio do firm leśnych działających w ich okolicy lub do Polskiej Leśnej Izby Gospodarczej za pomocą adresu mail: biuro@izbalesna.pl.

 

PLIG skieruje wówczas chętnych do firm leśnych poszukujących pracowników.

 

Tylko w pierwszym miesiącu działania programu do Członków PLIG trafiły zgłoszenia kilkunastu osób chętnych do pracy na maszynach leśnych. To zarówno młode osoby, po szkołach, jak i doświadczeni operatorzy maszyn np. budowlanych, którzy chcą się przekwalifikować. 

 

 

 

Projekt: „ZOSTAŃ OPERATOREM MASZYNY LEŚNEJ” prowadzony i finansowany ze środków Polskiej Leśnej Izby Gospodarczej.

 

 

Źródło: izbalesna.pl

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE