Targi Kielce
Rakowski
Informacje

Przemyt papierosów w kłodach

Dodano: 01.02.2017

Jak podaje CBŚP - funkcjonariusze warszawskiego oddziału CBŚP udaremnili przemyt blisko 600 tys. papierosów. Kontrabanda była ukryta w specjalnie przygotowanych kłodach, które transportem kolejowym, przyjechały z Białorusi.

 

 

Grupa przestępcza, zajmująca się przemytem papierosów z Białorusi, wpadła na niekonwencjonalny pomysł, do czego jeszcze może służyć drewno. Realizacja pomysłu wymagała dużych nakładów pracy jak i finansowych.

 

W specjalnie przygotowanych kłodach o długości 6 metrów zostały wywiercone otwory o średnicy 10 cm.

 

W otworach ukryto papierosy posklejane taśmą samoprzylepną w tzw. „pasy”. Otwory zostały zaczopowane w taki sposób, że nie było to widoczne i dopiero po użyciu siły można było stwierdzić, że wewnątrz znajduje się kontrabanda.

 

Towar został przechwycony przez śledczych warszawskiego CBŚP wpieranych przez funkcjonariuszy Służby Celnej na rampie kolejowej w Sokółce. Wartość przemyconych papierosów sięga 400 tys. złotych, natomiast straty jakie poniósłby Skarb Państwa, przy udanej próbie wprowadzenia towaru na rynek, sięgałyby blisko 700 tys. złotych.

 

Bardzo rzadko policjanci spotykają się z taką  metodą  przemytu papierosów, gdyż organizujący ją przestępcy ponoszą duże koszty związane z przygotowaniem i logistyką takich ładunków, a osiągane korzyści nie są duże, jak w przypadku innych przemytów.

 

Sprawa została przekazana do dalszego prowadzenia Izbie Celnej w Białymstoku.

 

 

Źródło: www.cbsp.policja.pl

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE