bsp
WBleasing
Informacje

Przetargi na klęsce cz. 3

Dodano: 15.12.2017

Ponad 16 proc. zaoszczędzi Nadleśnictwo Czersk w przetargu na prace leśne w 2018 r. Zule „zostawiły” w kasie nadleśnictwa ponad 7 mln zł.

 

 

13 grudnia ukazała się informacja z otwarcia ofert w przetargu na usługi leśne w roku 2018 w Nadleśnictwie Czersk. To kolejne nadleśnictwo, po opisywanych już na FIRMYLESNE.pl Rytlu i Przymuszewie, w bardzo dużym stopniu dotknięte sierpniowymi nawałnicami.

 

Pierwsze szacunki po klęsce mówiły o zniszczonych w Czersku ok. 900 tys. metrów sześć. drewna.

 

Nadleśnictwo Czersk prace na rok 2018 podzieliło w przetargu na 25 pakietów: pakiety od 1 do 13 zawierały pozyskanie, od 14 do 24 – przygotowanie gleby, pakiet 25 to szkółka. Łącznie na wszystkie zadania nadleśnictwo przeznaczyło kwotę 44,8 mln zł.

 

Pakiety pozyskaniowe wycenione były na kwoty od 2 do ponad 5 mln zł. Pakiety na przygotowanie gleby na 60-130 tys. zł. Szkółka na ponad 330 tys.

 

Tylko jedna firma startująca w przetargu nie zadeklarowała samodzielnej realizacji kluczowych elementów zamówienia. Wszystkie zadeklarowały spełnienie aspektów społecznych. W praktyce więc   o zwycięstwie decydowała cena. Dwa pakiety na przygotowanie gleby pozostały bez zgłoszonych ofert.

 

Na szkółkę zaoferowano cenę o 10 proc. większą od tego, co oferowało nadleśnictwo.

 

W pakietach dotyczących przygotowania gleby wojny cenowej nie było. Największe zaniżenie wielkości ok. 17 proc. dotyczyły pakietu za 60 tys. zł. Pozostałe szły za ceny zbliżone do zamawiającego, +/- 6 proc. Szkółka zanotowała przekroczenie 10 proc.

 

Za to na pakietach pozyskaniowych rozegrała się wojna cenowa. Zaniżenia były tu wielkości od minus 10 do minus 31 proc. I właśnie na tych pakietach zule „zostawiły” ponad 7 mln zł.

 

 

O przetargach na klęsce czytaj też:

 

Przetargi na klęsce:

http://firmylesne.pl/lista/informacje/pokaz/przetargi_na_klesce,3884

 

Przetargi na klęsce 2:

http://firmylesne.pl/lista/informacje/pokaz/przetargi_na_klesce_cz_2,3885

 

 

A jak przebiegają przetargi poza klęską? Napisz do nas: info@firmylesne.pl

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE