bsp
WBleasing
Informacje

Puszcza Białowieska - 10 blokada maszyn, więcej straży leśnej

Dodano: 20.07.2017

Lasy Państwowe zwiększają liczbę strażników leśnych w Puszczy Białowieskiej - z 48 do 64. Jest to odpowiedź Konrada Tomaszewskiego, dyrektora LP na kolejną, 10 już blokadę maszyn leśnych przez aktywistów z organizacji "Obóz dla Puszczy".

 

 

Jak podaje portal oko.press, powołując się na informacje od anonimowego leśnika, od 23 lipca wszystkie Regionalne Dyrekcje Lasów Państwowych mają delegować po czterech strażników leśnych, a nie jak dotychczas to było po trzech. Decyzja w tej sprawie miała zapaść wczoraj, a nawet została już rozesłana do jednostek LP.

 

Pierwsze posiłki Straży Leśnej z Polski przybyły do Puszczy na początku lipca. W tej sprawie pod koniec czerwca Tomaszewski wydał osobną decyzję:

 

„W związku z trudnościami w zabezpieczeniu ciągłości prac gospodarczych na terenie Puszczy Białowieskiej, uprzejmie proszę Panią i Panów dyrektorów o oddelegowanie po 3 strażników leśnych tygodniowo z podległych Państwu jednostek do działań w ramach grupy interwencyjnej do Nadleśnictwa Browsk, Hajnówka i Białowieża”

 

Najwyraźniej ta liczba okazała się nie być wystarczająca, ponieważ 18 lipca (wtorek) doszło do dziesiątej blokady maszyn leśnych pracujących na terenie Puszczy.

 

Kilkunastu aktywistów z "Obozu dla Puszczy", przykuło się do pracujących maszyn, domagając się przerwania ich pracy.

 

Najprawdopodobniej ta blokada była powodem zwiększenia przez Tomaszewskiego liczby strażników leśnych w Puszczy.

 

 

 

 

 

Źródło: oko.press

Fot. Obóz dla Puszczy

Opracował: JH

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE