serafin
Informacje

Szwecja – Mniejszy zapas drewna niż przed rokiem

Dodano: 19.11.2020

Według statystyk Szwedzkiej Agencji Leśnej (Skogsstyrelsens) zapasy drewna iglastego, papierówki i zrębków wyniosły 8,5 miliona metrów sześciennych na dzień 30 września 2020 roku. Oba zapasy łącznie były mniejsze niż w tym samym okresie w ubiegłym roku.

 

 

Zapasy zrębków iglastych wyniosły 2,6 miliona metrów sześciennych, czyli mniej o 9 procent mniej niż rok temu. Zapasy papierówki wyniosły 5 mln m3. To zaś o 10 procent mniej niż jesienią ubiegłego roku (ale nadal wysoki poziom w porównaniu z tym samym okresem w 2017 i 2018 roku).

 

W podziale na gatunki zapasy papierówki składały się z 3,6 miliona metrów sześciennych papierówki iglastej (w tym 0,6 miliona metrów sześciennych papierówki świerkowej) i 0,8 miliona papierówki liściastej. W porównaniu z jesienią ubiegłego roku zapasy papierówki z drewna iglastego i liściastego spadły odpowiednio o 13 i 8 procent. Z kolei zapasy papierówki świerkowej wzrosły o 6 procent.

 

Badanie jest uwzględnione w oficjalnych statystykach Szwecji. Wyniki można znaleźć w bazie danych statystycznych Szwedzkiej Agencji Leśnej.

 

 

 

Źródło: Skogsstyrelsen.se

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE