aragorn
Informacje

Tarcza 3.0 - zmiany w wynagrodzeniach i zatrudnianiu cudzoziemców

Dodano: 11.05.2020

Tarcza 3.0, tj. ustawa z 30 kwietnia 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-COV-2 przekazana została do Senatu – w swoich założeniach wprowadza zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców.

 

 

Zmiany dotyczące cudzoziemców wprowadzają możliwość wykonywania pracy przez cudzoziemca (w stosunku, do którego pracodawca skorzystał z form pomocy przewidzianych w Tarczach 1.0 i 2.0) na zmienionych warunkach bez konieczności wprowadzania zmiany w zezwoleniu na pracę, uzyskania nowego zezwolenia lub wpisania nowego oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi do ewidencji oświadczeń́.

 

Wprowadzono także przedłużenie ważności kart pobytu członka rodziny obywatela UE, dokumentów potwierdzających prawo stałego pobytu i kart stałego pobytu członka rodziny obywatela UE, który upłynął w czasie stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii ogłoszonych w związku z COVID-19 do 30-tego dnia od dnia odwołania tego ze stanów, który obowiązywał jako ostatni.

 

W końcu, zgodnie z przyjętą ustawą cudzoziemiec będzie mógł wykonywać pracę sezonową, także po upływie ważności zezwolenia na pracę, jeżeli takie zezwolenie było ważne co najmniej przez jeden dzień po dacie 13 marca 2020 r. W takim przypadku cudzoziemiec będzie mógł wykonywać pracę sezonową bez zezwolenia w czasie stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii ogłoszonych w związku z COVID-19 do 30-tego dnia od dnia odwołania tego ze stanów, który obowiązywał jako ostatni.

 

 

 

 Źródło: biznes.interia.pl

 

 

Więcej informacji dotyczących wpływu koronawirusa na branżę leśną znajdziesz w serwisie specjalnym - klikając w poniższy link:

KORONAWIRUS W LESIE - SERWIS SPECJALNY

http://firmylesne.pl/lista/informacje/pokaz/koronawirus_w_lesie_-_serwis_specjalny,4341

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE