tex-star
WBleasing
Informacje

Uwaga na niewybuchy!

Dodano: 11.05.2017

W okresie wiosenno - letnim nasila się zainteresowanie eksplorowania lasów z wykrywaczami metalu. Uważajcie jednak - choć od wojny minęło sporo czasu, nadal można się natknąć na jej niebezpieczne "pamiątki".

 

 

Przekonali się o tym wczoraj leśnicy, którzy sadzili las na terenie gminy Adamów (RDLP w Warszawie). Mężczyźni znaleźli pocisk artyleryjski z czasów wojny i poinformowali o znalezisku policję.Policja apeluje o ostrożność i przypomina, jak należy zachować się w przypadku odnalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch.

 

Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci.

 

Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie należy to miejsce tak oznaczyć by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć.

 

O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, ze bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia nawet do kilkuset metrów.

 

 

Źródło:lukow24.pl

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE