husqvarna
Lasy Państwowe

Dyrektor Generalny LP objęty kwarantanną

Dodano: 16.03.2020

Jak podał portal onet.pl, Andrzej Konieczny, dyrektor generalny Lasów Państwowych jest objęty kwarantanną w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

 

 

Jak podaje wspomniany portal, szef LP miał kontakt z zarażonym pracownikiem Lasów.

 

- Mogę potwierdzić, że jeden z pracowników Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych poddał się badaniu na obecność koronawirusa i wynik testu jest pozytywny. Przekazaliśmy inspekcji sanitarnej listę osób, z którymi ten zarażony pracownik się kontaktował. Czekamy na dalsze instrukcje - mówi Onetowi Anna Malinowska, rzeczniczka Lasów.

 

Anna Malinowska podkreśla, że dyrektor Andrzej Konieczny już od kilku dni nie przychodzi do biura i pracuje zdalnie tak jak większość pracowników centrali Lasów Państwowych. Źródła Onetu informują, że sam dyrektor generalny też jest wśród osób kontaktujących się z zakażonym i czeka na decyzję inspektora sanitarnego.

 

Zarażony pracownik miał także brać udział w spotkaniu grupy roboczej, która ustalała szczegóły wizytacji prezydenta Andrzeja Dudy na terenach poklęskowych w okolicach Rytla. Spotkanie to nieco ponad tydzień temu zorganizowała Kancelaria Prezydenta, a udział w niej, oprócz wspomnianego współpracownika szefa Lasów Państwowych, brali także szef Regionalnej Dyrekcji w Gdańsku Bartłomiej Obajtek (brat prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka) i szef Nadleśnictwa Lipusz.

 

Na razie nie ustalono jeszcze, czy urzędnicy Kancelarii Prezydenta obecni na spotkaniu z zarażonym przedstawicielem LP, mieli kontakt od tamtego czasu z Prezydentem.

 

 

 

Źródło: onet.pl

 

 

 

 

Więcej informacji dotyczących wpływu koronawirusa na branżę leśną znajdziesz w serwisie specjalnym - klikając w poniższy link:

KORONAWIRUS W LESIE - SERWIS SPECJALNY

http://firmylesne.pl/lista/informacje/pokaz/koronawirus_w_lesie_-_serwis_specjalny,4341

 

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE