Farma
xleasing
Lasy Państwowe

Warszawskie lasy z certyfikatem

Dodano: 26.01.2017

Firma Bureau Veritas Polska Sp. z o.o. przyznała lasom w RDLP w Warszawie certyfikat PEFC.

 

 


Podczas wizyty firmy certyfikującej w nadleśnictwach Drewnica, Jabłonna i Wyszków, audytorzy zwracali uwagę na wiele aspektów prowadzenia gospodarki leśnej oraz zgodność podejmowanych działań Lasów Państwowych warszawskiej dyrekcji ze standardami PEFC.

 

Wynikiem przeprowadzonego audytu jest przyznanie Certyfikatu PEFC Zrównoważonej Gospodarki Leśnej dla RDLP w Warszawie. Certyfikat obowiązuje przez kolejne trzy lata, do 18 stycznia 2020 r.

 

Certyfikat przyznany warszawskiej dyrekcji LP został zarejestrowany pod numerem BVCPL/PEFCFM/03 i obejmuje wszystkie nadleśnictwa z terenu dyrekcji.

 

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie administruje lasami położonymi na terenie województwa mazowieckiego oraz niewielkim fragmentem lasów w województwie lubelskim. W jej skład wchodzi 14 nadleśnictw, a łączna powierzchnia lasów to 182 tys. ha. Najważniejszym gatunkiem tworzącym tamtejsze lasy jest sosna (70%).

 

Charakterystyczną cechą jest rozczłonkowanie oraz zróżnicowana wielkość kompleksów leśnych. Większe z nich znajdują się w północnej i wschodniej części obszaru dyrekcji, na terenie nadleśnictw: Pułtusk, Wyszków, Ostrów Mazowiecka i Łuków. Są to tereny Puszczy Kurpiowskiej, Puszczy Białej i Lasów Łukowskich.

 

 

Źródło: lasy.gov.pl

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE