Nowe chwytaki Rototilt
Dodano: 20.11.2023
Marka Rototilt prezentuje nowe modele sortujących i wielozadaniowych chwytaków przydatnych między innymi do pracy w lesie.
Grupa Rototilt ma długą tradycję związaną z ulepszaniem i tworzeniem coraz nowszych rozwiązań, które sprawiają, że maszyny mogą mieć zupełnie nowe zastosowania. Teraz powstały nowe chwytaki przeznaczone do koparek w klasie midi. Narzędzia mają nowy design i zupełnie nowy cylinder, dzięki czemu są mocniejsze od swoich odpowiedników w tej samej klasie wagowej.
– Chwytaki z tiltrotatorem są poddawane dużym przeciążeniom dod wieloma kątami, więc jest bardzo istotne by były wystarczająco twarde i wytrzymałe. Wzmocnienie było naszym głównym celem w tej generacji. Zwarty projekt chwytaków wielooperacyjnych daje operatorowi dodatkowy punkt podnoszenia, co pozwala na łatwe chwytanie i ładowanie kamieni oraz skał. Chwytaki sortujące mają odwracalne stalowe końcówki i zamykają się czubek do czubka. Użytkownicy podczas testów w terenie zwrócili uwagę na dużą różnicę w sile chwytu w porównaniu do poprzednich modeli, dzięki mocnemu cylindrowi – zaznaczył Sven-Roger Ekström, manager produktu.
Główną cechą zwracającą uwagę w przypadku nowych chwytaków jest wytrzymałość. Jednym z dodanych elementów jest zintegrowany z cylindrem zawór podtrzymujący ciśnienie, co przekłada się na bardziej kompaktowy, zwarty obrys urządzenia. Chwytaki mają też podwójne równoległe belki i zakrzywioną dolną płytę ochronną, a także ekspanderowe sworznie ułatwiające szybkie modyfikacje.
– Projekt minimalizuje ryzyko uszkodzeń na dłuższy czas. Dodajmy do tego ograniczniki oraz amortyzację pozycji końcowej i otrzymamy jeszcze bardziej niezawodne urządzenie. Połączenie chwytaków z ramą AFT ST ułatwia wykonywanie obrotów i przechyłów. Nasze urządzenia są zawsze zoptymalizowane do użytkowania z tiltrotatorami i to jest tego doskonałym przykładem – tłumaczył Sven-Roger Ekström. Najnowsze modele chwytaków są kompatybilne z łączem Open-S, dzięki czemu użytkownicy mogą łączyć produkty Rototilt z urządzeniami wielu różnych producentów.
Te oraz znacznie więcej materiałów na temat urządzeń do pracy w lesie, a także przeglądy sprzętu i najświeższe informacje z branży znajdziecie na łamach GAZETY LEŚNEJ. Zachęcamy do prenumerowania największego czasopisma branżowego w kraju!
Redakcja FIRMYLESNE.pl
Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.