katalog 2023
Technika leśna

Nowy harwester Komatsu

Dodano: 31.05.2023

951XC to nowy model harwestera Komatsu, łączący zwinność z wysoką produktywnością. 

 

Nowa maszyna Komatsu ma służyć głównie do rębni, w szczególności na pochyłościach i grząskim terenie. Model 951XC jest zoptymalizowany pod kątem głowicy C164, przeznaczonej do ścinki dużych drzew. 

 

Projekt harwestera przypomina model 951, choć łatwo zauważyć różnice. 951XC ma takie same koła jak mniejszy 931XC, co pozwala na łatwiejsze manewrowanie i skraca całkowitą długość maszyny. 

 

Podobnie jak wszystkie modele Komatsu, 951XC wyposażony jest w żuraw równoległy, w którym ramię i wysięgnik są sprzężone, a operator ma większą łatwość poruszania całością urządzenia. W porównaniu do 951, 951XC ma mniejszy dystans od środka żurawia do przednich kół, co znacznie zwiększa pole działania z przodu maszyny i pozwala na pracę w mniejszej odległości od drzew. 

 

Nie można oczywiście zapominać o miejscu pracy operatora: kabina jest przestronna, gwarantuje dobrą widoczność, i posiada klimatyzację. Stabilność poruszania się 951XC oraz system poziomowania kabiny sprawiają, że osoba za sterami nie musi się krzywić i napinać, by utrzymać wygodną pozycję na fotelu - nawet podczas pracy na pochyłościach. 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE