WBleasing
Lasy Państwowe

Lasy Państwowe nie zmienią cen drewna

Dodano: 24.04.2020

W komunikacie LP zamieszczonym na portalu leśno-drzewnym Bogusław Piątek, zastępca dyrektora generalnego LP ds. gospodarki leśnej informuje, że LP nie mają podstaw do regulacji ustalonych cen na surowiec drzewny. Wywołało to oburzenie przedsiębiorców drzewnych.

 

 

Poniżej treść komunikatu (dostępny również pod linkiem: http://drewno.zilp.lasy.gov.pl/drewno/komunikat_z_dnia_23.04.2020.pdf):

 

Szanowni Państwo,

 

W nawiązaniu do komunikatu z dnia 1. kwietnia 2020 roku, po wnikliwych analizach prawnych oraz ocenie sytuacji rynkowej przez poszczególne regionalne dyrekcje Lasów Państwowych uprzejmie informuję, że na obecną chwilę nie ma podstaw do regulacji cen na surowiec drzewny zakontraktowany w przeprowadzonych procedurach sprzedaży drewna na 2020 rok. Realizacja umów zawartych na 2020 rok następuje zgodnie z zawartymi w nich postanowieniami.

 

Jednocześnie informuję, że Lasy Państwowe wystąpiły ponownie do stosownych organów administracji rządowej z prośbą o uwzględnienie w ramach Tarczy Antykryzysowej 3.0 odstąpienia od naliczania odsetek ustawowych przy wydłużonych terminach płatności oraz odstąpienia od rekompensaty za opóźnienia w płatnościach.

 

Bogusław Piątek
Zastępca Dyrektora Generalnego ds. Gospodarki Leśnej

 

 

Jak zaznacza portal drewno.pl, oznacza to iż "działania PGL Lasy Państwowe, państwowej instytucji zarządzającej krajowymi zasobami leśnymi, będacej monopolistą na rynku surowca drzewnego w Polsce, w zakresie wsparcia firm drzewnych ograniczają się do ewentualnego udzielenia komercyjnego kredytu związanego z wydłużeniem terminu płatności za kupowane drewno do maksymalnie 90 dni, pod warunkiem zabezpieczenia należności gwarancją bankową lub ubezpieczeniem."

 

 

Komunikat z 1 kwietnia, do którego teraz odniósł się Bogusław Piątek opisywaliśmy tutaj:

http://firmylesne.pl/lista/informacje/pokaz/propozycje_lp_dla_przemyslu_drzewnego,4384

 

 

 

 

Więcej informacji dotyczących wpływu koronawirusa na branżę leśną znajdziesz w serwisie specjalnym - klikając w poniższy link:

KORONAWIRUS W LESIE - SERWIS SPECJALNY

http://firmylesne.pl/lista/informacje/pokaz/koronawirus_w_lesie_-_serwis_specjalny,4341

 

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE