lkt
Technika leśna

15 000 maszyn Ponsse

Dodano: 20.11.2019

1 listopada br. fińska fabryka maszyn leśnych Ponsse wyprodukowała swoją 15 000 maszynę i dostarczyła ją do firmy Lespromindustria z Rosji.

 

 

Model z numerem 15 000 to forwarder Buffalo. Będzie on działał w okolicach Tomska. Został wyprodukowany w otwartej w zeszłym roku nowej linii produkcyjnej. Była to najważniejsza inwestycja w historii firmy, której koszt wyniósł prawie 40 milionów euro.

 

Lespromindustria jest znaczącym dostawcą przetartego drewna w swoim regionie. W swoim parku maszynowym posiada już 12 maszyn Ponsse. W przyszłym roku fiński producent otworzy również nowe centrum usług w Tomsku, a także zbuduje nowe centrum usług w Joensuu w Finlandii.


W zeszłym roku fabryka Vieremä rozrosła się na powierzchnię prawie czterech hektarów. Nadal opiera się na hali o powierzchni 300 metrów kwadratowych, od której wszystko zaczęło się 50 lat temu. Najstarsza nadal działająca fabryka maszyn leśnych w Finlandii stanowi rdzeń produkcji Ponsse.

 

Dzięki nowej linii produkcyjnej i nowej części fabryki wzrosła ilość testów i kontroli jakości. Fabryka wyposażona jest w optyczny moduł skanujący 3D, do kontroli wszystkich konstrukcji maszyn leśnych z najwyższą precyzją. Zapewnia, że ??wszystkie konstrukcje spełniają restrykcyjne wymagania jakościowe. Jednocześnie z rozbudową cała fabryka została zmodernizowana pod względem ekologiczności i ergonomii.

 

Jak wspomnieliśmy wyżej, marka Ponsse w przyszłym roku będzie obchodziła swoje pięćdziesięciolecie. Z tej okazji firma planuje światowy road show wspólnie ze swoimi klientami i specjalistami z branży. Wydarzenie to odbędzie się w ponad 100 lokalizacjach w 28 różnych krajach. Rozpocznie się już 23 stycznia 2020 rokuw Finlandii, a zakończy na targach FinnMETKO 2020.

 

 

 

 

Źródło i fot. Ponsse.com

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE