farma
stihl
Technika leśna

Bazy olejowe Neste

Dodano: 01.07.2019

Neste Oil produkuje najwyższej jakości bazy olejowe, które stanowią podstawę do wytwarzania olejów silnikowych, hydraulicznych i przekładniowych.

 

 

Neste (dawniej Neste Oil), to północnoeuropejska kompania działająca w branży naftowej, energetycznej i chemicznej. Firma, wywodząca się z Finlandii, prócz baz olejowyh ma w swojej ofercie również smary oraz samochodowe środki chemiczne, takie jak płyny do spryskiwaczy, płyny do chłodnic.

 

Od 2015 roku firma Neste została głównym dostawcą produktów smarnych do wszystkich nowych ciągników Valtra (fińskiej firmy zajmującej się projektowaniem, produkcją oraz serwisowaniem ciągników). – Jesteśmy skandynawską marką, a nasz sprzęt musi działać w najcięższych warunkach zimowych. Jestem przekonany, że olej przekładniowy XT60 + opracowany wspólnie z Neste jest produktem najwyższej jakości, który działa lepiej niż jakikolwiek podobny olej, zwłaszcza w niskich temperaturach. Jego lepkość i odporność na ścinanie są najwyższej klasy – mówi Jussi Anttonen, menedżer ds. sprzedaży w firmie Valtra, odpowiedzialny za rynek fiński oraz krajów nadbałtyckich.

 

Jakość oleju bazowego produkowanego przez Neste, pozwala na elastyczne wykorzystanie go w produkcji różnorodnych środków smarnych, co stanowi jego niewątpliwą zaletą i daje firmie Neste przewagę w prowadzonych pracach badawczo-rozwojowych. Sektor oleju bazowego jest obecnie na etapie szybkiego wzrostu, w parze z rosnącymi wymaganiami stawianymi silnikom i skrzyniom biegów, gdzie dąży się do osiągnięcia coraz niższych poziomów emisji spalin i tarcia przy ciągłym wzroście temperatury, w jakiej ten olej musi pracować. W swojej ofercie Neste posiada również produkty do maszyn leśnych, takich jak Ponsse – firma również pochodzi z Finlandii, a zajmuje się produkcją między innymi harwesterów i forwarderów.

 

Branża rolna i leśna nie są jedynymi dziedzinami, w których Neste rozwija swoją ofertę. Firma posiada bardzo bogatą gamę produktów do samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych. Wzrost wymagań dotyczących najnowocześniejszych silników powoduje ciągłe prace nad udoskonalaniem formuł produktów, aby te spełniały normy narzucane przez producentów pojazdów, a to powoduje powstawanie nowego asortymentu przeznaczonego do konkretnych typów silników. Firma dzięki inwestowaniu w nowoczesne technologie zmniejsza do minimum ingerencję w środowisko naturalne.

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE