bmf - agromet
Technika leśna

Hybrydowe gąsienice

Dodano: 28.09.2018

Projekt hybrydowych gąsienic Fomatec oparty jest na mocowaniu dodatkowych żeber do dotychczas używanych gąsienic w harwesterze, czy forwarderze. Ich montaż przebiega szybko i sprawnie.

 

 

Każdy produkt może być modyfikowany i dostosowany pod potrzeby klienta, w zależności od tego, w jakich warunkach będzie musiał pracować. Jest dostarczany przez firmę w trwałej i odpornej na uszkodzenia skrzyni, którą można transportować np. forwarderem do lasu.

 

Dodatkowe żebra pozwalają jeszcze lepiej chronić opony, oraz zwiększają trakcję, czy to na lodzie, lub na skalistych podłożach. Zwiększa się także powierzchnia styku maszyny z glebą, przez co zmniejszają się naciski jednostkowe, chroniąc podłoże.

 

Zaletami takiego hybrydowego rozwiązania są: wszechstronność (możliwość adaptacji do różnych maszyn i typów gąsienic, skonfigurowanie do odpowiedniego terenu i warunków pracy, zwiększenie i poprawa trakcji maszyny), długa żywotność, nieduże koszty ew. napraw, prosta oraz niedroga logistyka, a także aspekty ekologiczne (zmniejszenie zużycia paliwa oraz ochrona gleb).

 

Jak chwali się producent, hybrydowe gąsienice można wykorzystywać zarówno w fińskich, zmrożonych, kamienistych lasach, jak również przy gorącym, brazylijskim wyrębie eukaliptusów, aż po prace na stromych zboczach w Austrii.

 

Opisywany system został opracowany we współpracy z producentami maszyn leśnych oraz opon.

 

Jak przewidują pomysłodawcy, dzięki swojej wszechstronności i łatwej konserwacji, dla hybrydowych gąsienic otworzy się rynek na całym świecie.

 

 

 

 

(fot. fomatec.fi)

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE