silvapol
Technika leśna

Waryński Origin - nie tylko przyczepy leśne

Dodano: 29.07.2020

Przyczepy Waryński to polski producent nie tylko przyczep leśnych, ale także chwytaków i elementów układu hydraulicznego.

 

 

Wzmocnione chwytaki i elementy hydrauliki

Co wyróżnia chwytaki Waryńskiego? Są produkowane z dodatkowymi wzmocnieniami w newralgicznych punktach. Gama produktów obejmuje modele, które mogą jednorazowo wziąć od 0,21m3 do 0,32 m3 surowca. Natomiast szczęki mają rozwarcie od 1370 do 1600 mm. Wśród modeli możemy wyróżnić chwytaki:

 

  • Chwytak CD 21,
  • Chwytak CD 26,
  • Chwytak CD 32,
  • Chwytaki do biomasy,
  • Chwytaki do zastosowań specjalnych.

 

Wszystkie elementy hydrauliczne Waryński są precyzyjnie badane i sprawdzane na każdym etapie procesu produkcyjno-montażowego przez fachowców. Dzięki temu jakość rozdzielaczy, pomp, silników, zaworów, szybkozłączy, przewodów, węży hydraulicznych oraz innych podzespołów hydraulicznych jest na wysokim poziomie.

 

Pompy hydrauliczne w zależności od przeznaczenia mają różne konstrukcje budowy i ilości sekcji, obroty, rodzaj wykorzystanych łożysk, uszczelnień, zakończenia wałka, kołnierzy oraz otworów przyłączeniowych wg norm SAE. Wszystkie pompy hydrauliczne zębate Waryński są montowane w korpusach żeliwnych. Każdy produkt jest weryfikowany aby był zgodny z kartą katalogową oraz charakterystyką.

 

Produkty Waryński są także kompatybilne z wyrobami innych renomowanych producentów hydrauliki siłowej.

 

Co ciekawe, producent planuje jesienią 2020 roku wprowadzić napędy hydrauliczne przyczep, oraz dedykowany 8-sekcyjny rozdzielacz niskociśnieniowy.

 

Nie chcemy stać w miejscu, chcemy się rozwijać również w leśnym kierunku. Klienci mają do wyboru różny osprzęt w postaci chwytaków do drewna z różnym rodzajem montażu, chwytaków do biomasy, wylicza Mariusz Piątek, doradca techniczny ds. sprzedaży w firmie Waryński Origin.

 

Przyczepy

Na razie w ofercie producenta są trzy modele przyczep o ładowności 10, 12 i 14 ton. Opcjonalnie mogą być wyposażone w osiem rzędów kłonic, które zapewniają ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni ładunkowej. Dostępne żurawie mają maksymalny wysięg 6,7 m, 7,2 m albo 7,5 metra. Pojemność przestrzeni ładunkowej, bez przedłużki ramy (opcjonalnej), to kolejno: 8,25 m3, 10,25 m3, 11,48 m3.

 

 

 

Cały układ hydrauliczny przyczep i żurawia opiera się na sprawdzonych rozwiązaniach „Waryńskiego”. Przyczepy można na wiele sposobów konfigurować (pompy tłoczkowe, LS, różnego typu rozdzielacze).

 

 

Polski producent

Waryński origin to firma z wieloletnim doświadczeniem projektowym i produkcyjnym w hydraulice siłowej oraz przemyśle. Ich produkty powstają z myślą o wydajnej  bezawaryjnej pracy w ciężkich warunkach.

 

Podzespoły hydrauliczne i przyczepy Waryński to polska produkcja, stąd zaletą tej marki jest łatwy dostęp do części zamiennych, a firmowy samochód serwisowy umożliwia szybkie rozwiązywanie problemów, nawet tych najtrudniejszych w terenie.

 

 

 

Artykuł promocyjny

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE