proml
Technika leśna

Zabudowa Jake

Dodano: 13.11.2017

Jake Finland Oy, to rodzinna frma, która produkuje i projektuje: zestawy do montażu dźwigów (żurawii) na ciągnikach rolniczych, a także inne elementy do ich leśnej (i nie tylko) zabudowy.

 

 

Obecnie frma projektuje, produkuje oraz sprzedaje zabudowy do ciągników. Zestawy montażowe Jake obejmują również sprzęty związane z przemysłem leśnym: stabilizatory przedniej osi,  hydrauliczne podpory, zbiorniki na paliwo, czy wysięgniki.


Około 50 proc. produkcji eksportowane jest do Europy i Rosji.

 

Zestawy montażowe składają się z ramy pomocniczej wzmacniającej ramę ciągnika i elementów chroniących jego podwozie.


Najmniejszy model Jake 350 został zaprojektowany do żurawi z 3-punktowym mocowaniem oraz momentem podnoszenia do 45 kNm. Producent dostarcza również model Jake 350 HD do cięższych dźwigów.

Z kolei Jake 600 został stworzony do dźwigów kołnierzowych z momentem do 60 kNm i maksymalnym zasięgiem 7,5 metra. Nadaje się również do lekkich harwesterów.

Jake 800 doskonale sprawdza się w przypadku cięższych harwesterów i forwarderów, a także żurawi z momentem podnoszenia 60 kNm i zasięgiem powyżej 7,5 m.

Model Jake 800 LC został zaprojektowany do pracy z dźwigami załadunkowymi, Jake 804 zaś dedykowany jest serii Valtra N4 i T4, jest zaprojektowany również do pracy z ciężkimi harwesterami.

 

Jake Finland Oy produkuje także specjalne „zbroje” nakładane na spodnie części ciągników, które chronią je przed uszkodzeniami podczas pracy w lesie.

 

Zależnie od modelu, do którego dedykowane są elementy ochronne, stanowią zabezpieczenie różnych elementów ciągników. Zwykle zabudowy dostarczane przez frmę Jake chronią: podstawę
kabiny, zbiornik paliwa oraz zbiorniki powietrza, a także akumulatory i przednie części wału Kardana. Producent dostarcza je głównie do maszyn Valtra: N3, N2, N1, T4, T3, T2, T1, T0, M1x0,
X1x0, XM1x0, Mezzo, Mega, A, 700, 800, 900, A3 HiTech.

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE